Vítejte na Native Warez Forum!

Jakožto host můžete prohlížet obsah fóra, ale teprve REGISTRACE Vám umožní:

- příspívat vlastními příspěvky a prohlížet četné odkazy ke stažení
- navštěvovat profily ostatních uživatelů
- používat tmavou verzi vzhledu
- vidět grafy funkčnosti odkazů
- sofistikovaně vyhledávat na fóru a využívat filtry
- používat moderní shout box pro psaní s ostatními
- využívat exkluzivní funkci Mé nefunkční linky, usnadňující práci uploaderům
- navštěvovat sekce NWF Exclusive, Uploader's Offerplace a sekce "Hledám ..."

Proto neváhejte a REGISTRUJTE se u nás, NWF tým se na Vás těší.

Nápověda: Zprávy

SMF je vytvořeno pro komunitu a komunikaci. Umožňuje proto mnoho způsobů komunikace, od vkládání příspěvků přes zasílání soukromých zpráv a e-mailu až po ICQ, AIM a YIM. Zatímco jsou tyto možnosti dostupné pouze registrovaným uživatelům, asministrátoři fóra mohou povolit vkládání příspěvků také hostům. V tomto případě jedinou věcí, kterou neregistrovaní uživatelé nemohou dělat je prohlížet si seznam uživatelů a zasílat soukromé zprávy.

 1. Zasílání soukromých zpráv
  1. Popis
  2. Čtení zpráv
 2. Rozhraní soukromých zpráv
  1. Psaní nové zprávy, odpovídání na existující zprávu

Zasílání soukromých zpráv

Popis

E-mail je sice dobrým způsobem přímé komunikace mezi jednotlivými uživateli, ale pro použití ve fóru má několik nedostatků - K napsání zprávy musíte otevřít svou e-mailovou aplikaci, což musí udělat adresát při čtení zprávy také, zpráva bude smíchána s ostatní poštou a často trvá několik minut nebo dokonce hodin, než je e-mail doručen.

Jako alternativu k e-mailu nabízí SMF rychlejší a pohodlnější metodu. Systém soukromých zpráv v rámci jednotlivých diskuzí poskytuje okamžité doručení zprávy do schránky příjemce. Odeslání i příjem zprávy je zcela v režii SMF, takže ani odesílatel, ani adresát nemusí spouštět jiný program nebo opouštět fórum. Systém soukromých zpráv také lépe chrání soukromí příjemce i odesílatele, protože neodhaluje ničí e-mailovou adresu. Soukromé zprávy zobrazují pouze uživatelská jméno obou zúčastněných stran.

Není-li adresát online, zpráva je uložena ve schránce příchozích zpráv uživatele a čeká na přečtení. SMF systém soukromých zpráv je samostatný e-mailový systém chránící důvěrná data.

Čtení zpráv

Pro čtení soukromých zpráv musíte být přihlášeni. Potom následujte odkaz oznamující něco jako 'Čau, [uživatelské jméno], máš x zpráv, x je nových'.

Rozhraní soukromých zpráv

S rozhraním pro psaní soukromých zpráv se pracuje podobně jako se seznamem zpráv. Zde můžete vidět okno příchozích zpráv, okno odchozích zpráv vypadá téměř shodně.

 Název fóra »  Soukromé zprávy »  Příchozí

Zprávy

Nová zpráva
Příchozí
Odchozí
Datum  Předmět Od
datum a čas zaslání zprávy předmět zprávy jiný uživatel fóra
Stran:: [1]
 


 • Některá fóra zobrazují navigační strom na vrcholu stránky v úsporném horizontálním režimu.
 • Volba Odeslané zprávy Vás přesune do složky odchozích zpráv.
 • Tlačítko Nová zpráva slouží k psaní nové zprávy. Psaní zpráv se velmi podobá vkládání příspěvků, ale přidá pole 'Komu:' a 'Bcc:' (blind carbon copy - neviditelná kopie) a možnost uschovat si zprávu do Outboxu - složky s odchozími zprávami.
 • Volbou Obnovit obnovíte stránku čímž zjistíte, zda nebyly přijaty nové zprávy.
 • Nadpisy Datum, Od a Předmět umožňují setřídit sloupce podle těchto kritérií (Datum navíc přepíná mezi sestupným a vzestupným řazením, což je naznačeno malou šipkou).
 • Titulek s předmětem zprávy odkazuje na začátek zprávy, který se nachází níže na stránce.
 • Tlačítkem Smazat vybrané můžete za pomoci zaškrtávátka vymazat jen určité nebo všechny zprávy dle vlastního výběru.
 • Jednotlivá čísla stánek jako obvykle odkazují na další stránky se zprávami.

Psaní nové zprávy, odpovídání na existující zprávu

Novou zprávu lze začít několika různými způsoby, ale všechny vyžadují, abyste byl přihlášen.

 • Můžete následovat odkaz oznamující něco jako 'Čau, [uživatelské jméno], máš x zpráv, x je nových', potom klepněte na tlačítko Nová zpráva ve složce s doručenou poštou.
 • Můžete klepnout na jméno jiného uživatele fóra, a pak použít odkaz Poslat soukromou zprávu z okna s informacemi o jeho profilu.
 • Můžete začít psát novou zprávu přímo klepnutím na ikonu soukromá zpráva on/offline z okna s informacemi o uživateli, které se zobrazuje spolu s každým jeho příspěvkem.
 • Novou zprávu také začnete klepnutím na ikonu PM on/offline v okně s aktuálním stavem v profilu uživatele. (Tato ikona/odkaz je často i v informacích o autorovi příspěvku, jak je popsáno výše.)
 • Novou zprávu také začnete klepnutím na ikonu PM online/offline v okně s aktuálním stavem v odpovědi na téma. (Tato ikona/odkaz je často i v informacích o autorovi příspěvku, jak je popsáno výše.)
Hosting poskytuje Station.cz