Vítejte na Native Warez Forum!

Jakožto host můžete prohlížet obsah fóra, ale teprve REGISTRACE Vám umožní:

- příspívat vlastními příspěvky a prohlížet četné odkazy ke stažení
- navštěvovat profily ostatních uživatelů
- používat tmavou verzi vzhledu
- vidět grafy funkčnosti odkazů
- sofistikovaně vyhledávat na fóru a využívat filtry
- používat moderní shout box pro psaní s ostatními
- využívat exkluzivní funkci Mé nefunkční linky, usnadňující práci uploaderům
- navštěvovat sekce NWF Exclusive, Uploader's Offerplace a sekce "Hledám ..."

Proto neváhejte a REGISTRUJTE se u nás, NWF tým se na Vás těší.

>> Téma: Výzva a povídání o konzumaci hudby  (Přečteno 19511 krát) Sdílet: Sdílet 'Výzva a povídání o konzumaci hudby' na Delicious.com Sdílet 'Výzva a povídání o konzumaci hudby' na Digg.com Sdílet 'Výzva a povídání o konzumaci hudby' na Twitter.com Sdílet 'Výzva a povídání o konzumaci hudby' na Facebook.com

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline :jackies:
  • Pinna
  • *
  • Počet příspěvků 569
  • Počet poděkování 281

• Mé oko vidí !!

• Zobrazit profil
Výzva a povídání o konzumaci hudby
« kdy: 21. Únor 2007, 18:05:56 »
Vyhledat 'Výzva a povídání o konzumaci hudby' na Google.com (SSL) Vyhledat 'Výzva a povídání o konzumaci hudby' na YouTube

VÝZVA :

Bude to asi smutná mluva týkající se hudby a její " konzumace ".

Je mi smutno.

Je mi smutno z toho, jak média a hudební vydavatelstí (a nebojím se to říct) ku*ví vkus a pohled na hudbu mladým lidem
kvůli jejich finančním ziskům.

Je mi smutno z toho jak se ti mladí lidé nechají jimi manipulovat a diktovat si co se jim musí líbit.

ANO, slyšíte dobře MUSÍ líbit.

Dnešní mladá generace je totiž už jen vychovávána televizí a rádiem a její hudební vkus už je tak pokřiven v samém zárodku.
Oni za to ani nemůžou, protože se to do nich cpe ze všech stran a oni si nemohou ani vlastně vybrat.
Prostě, tady to máš a tohle je pro tebe to pravé a to nejlepší !

Budu tu mluvit k těm 50% procentům takto "postižených lidí".

Dalších 20% připadá na TY odvážné se svým názorem a zbylých 30% patří muzikantům a těm, co opravdu hudbě rozumějí.
Ty si nechám možná na příští,radostnější pořad.

Jak se to vlastně dělá ?
Jednoduše!
Příklad :
Chlapík pracující pro gramofonovou firmu prozkoumá hudební trh.
Řekne si aha !! Tady chybí něco jako dva 10letí kluci co umí zpívat a ještě jsou oba slepí !
Sežene dva (možná) slepé kluky, nechá pro ně složit od svých lidí nějaký paskvil.
Je totiž jedno co to je za hrůzu protože o muziku tu vůbec nejde.
Nechá je to nazpívat nebo namluvit protože dnes je studiová technika tak na výši že to opravdu stačí jen namluvit.
Ještě v horším případě to za ně odzpívá někdo jiný.

No a hurá !! Zamoří se tímhle balastem všechny rádia a televize.
Rádia a televize to samozřejmě rádi odvysílají třeba 100x za den, protože světe div se!!
Dostávají za to peníze !!
Dnes to není tak že radia nakupují hudbu aby jí mohli poustět ale naopak.
Jde o to, že si to cédéčko nebo lístek na koncert pak koupí mnohem více lidí!
Takhle to jde půl roku než se prodej sníží.

Chlápek zkusí ještě něco vytřískat vypuštěním nějaké fámy o těch chudáčcích slepých chlapcích a pak je zahodí.

A jedeme nanovo! Prozkoumá znovu hudební trh a zjistí, že na něm není ještě zpívající žába !
Zadá grafickému studiu výrobu žáby a dál už víte.

Jde jim jen o to, prodat NĚČEHO co nejvíc, nejde o hudbu protože kvalitní muzika
se prodává hůře, ne-li špatně, jednoduše proto, že tam neúčinkují cvičené opice nacpané do skafandrů !

A jednotlivci té cílové skupiny posluchačů si řeknou, hele, už máš ty slepý kluky ? to je paráda viď ?
Nebo : viděl jsi tu zpívající žábu ? To je hustý !!
A to stačí na to, aby sis to šel koupit, sehnat atd.. protože vždyť to přeci poslouchají všichni !!
A řekneš si - Já jsem asi nákej divnej že to ještě nemám a nic o tom nevím.

Teď vás ale všechny prosím, snažně vás prosím
sedněte si na 5 minut, zavřete oči a opravdu se pozorně zamyslete v absolutním tichu nad tím, jestli se vám to,
co posloucháte nebo to, o čem říkáte že je dobré, jestli se vám to OPRAVDU líbí.
Zamyslete se jestli vůbec rozumíte textům, jací a jak (jestli vůbec) v té skladbě hrají muzikanti.
Rozpoznávejte jejich výkony. Soustřeďte se na harmonii a melodii. Je-li tam vůbec nějaká.
Položte si otázku. Jsem už zkažený? Umím ještě rozeznat kvalitu hudby od útoku na psychiku a mojí peněženku ?

Mnozí z vás si teď myslí, ten jackies spadl asi z marsu nebo co,co nám to tady vykládá vždyť nejlepší je stejně DJ něco.
Vás takových je mi upřímě líto a myslím to opravdu jako soucit, protože o něco podstatného přicházíte.

Pořád mluvím k těm 50% postižených a pořád mluvím a HUDBĚ !

Přál bych si, aby jste si uvědomili rozdíl mezi HUDBOU a "hudbou".

Naučte se rozeznat její KVALITU.
Vyřaďte prosím vás z vašeho playlistu všechny dříve zmiňované extrémy (zpívající žáby, slepé chlapce, různé Verony,
dj kteří mrví svými rímejky opravdu dobré kousky a vyřaďte všechny podobné zhovadilosti.

Hudba je o emocích.
Při poslechu muziky se vám musí postavit chlupy na rukách a musíte cítit mražení po těle.
Měli by jste si z ní něco odnést.
Neměli by jste tu melodii nikdy zapomenout.
Měli by jste být po poslechu takové hudby vydechnout a říct, to byla taková pecka, že jsem se málem z toho posral.

Vím,a jsem rád že mě někteří chápou, a přesně ví co jsem měl v této výzvě na mysli.

btw osobně můžu : sting, anastacia, joe satriani, pink floyd, eric clapton, pancho, sarah mc lachlan, collins, anouk, a desítky dalších

TEST : sežeňte si skladbu Vide Cor Meum,  s textem od Danteho z libreta La Vita Nuova.
(je to skladba z filmu HANNIBAL)
Poslechněte v klidu na sluchátka. Myslím tím opravdu se zaposlouchat !!
Jestli vám "naskočí" je to s váma ještě dobrý :)

EDIT // a vůbec, tady té perly kousek máte : http://www.nwf.cz/jackies/12VideCorMeum.ogg

Protože se zde rozhořel mírný flame, zmáznul jsem z mého článku diskutabilní úvod a nechal jsem jen to podstatné.
Je to proto, že následná diskuze zcela osunula stranou smysl mé výzvy.
MOC SE OMLOUVÁM LIDEM, KTEŘÍ SI DALI PRÁCI S PŘÍSPĚVKEM. Sorry
Prosím napište zde opět co jste chtěli k tomu dodat.

« Poslední změna: 01. Březen 2007, 06:17:26 od jaCUBE »
Pokud reaguji a odpovídám takto. Představte si můj hlas jako klidný a věcný bez jakýchkoliv emocí.

Pokud reaguji a odpovídám TAKTO. Představte si můj hlas jako klidný a věcný bez jakýchkoliv emocí. Jen se zdůrazněním slova "takto"

Pokud reaguji a odpovídám takto  >:( . Teprve POTOM si představte můj hlas jako rozrušený a nahněvaný.

....................

Offline Slepux
  • *
  • Počet příspěvků 1675
  • Počet poděkování 218

• Moonstompin' !!!

• Zobrazit profil
Re: Výzva a povídání o konzumaci hudby
« Odpověď #1 kdy: 21. Únor 2007, 20:14:09 »
Vyhledat 'Výzva a povídání o konzumaci hudby' na Google.com (SSL) Vyhledat 'Výzva a povídání o konzumaci hudby' na YouTube
No pekne ja si tu vylejem srdce dam najdlhsi post v zivote a zmazete mi to na fakt diky  ;D :P ;D
//Podpis v rozporu s pravidly. LC

Offline Rammster
  • *
  • Počet příspěvků 143
  • Počet poděkování 40

• ! ObEy RuLeS !

• Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22. Únor 2007, 18:13:44 »
ja si teda myslim, ze v urcitym veku se mozna muzes nechat osalit, ale az te prejde puberta nebo naky rozvrkoceny obdobi, tak zjisits ze je to o hovne... s tim ze se dela milion komercnich sracek souhlasim do posledniho slovicka, taky to nemuzu poslouchat... zas na druhou nektera te pobavi,zasmejes se a des dal...ale jina se ti zalibi... hm...
zkus to vzit z druhy stranky... mluvme chvilu na teoreticky urovni...dejme tomu ze mam starsiho bratra... posloucha dejme tomu techno... bratr je pro me neco jako modla... chodi si kam chce,je to machr atd atd... pustim radio a porvava tam na me dejme tomu westlife (sracka ale co uz)... me se to zalibi,ale bracha prece todle hrozne nesnasi a odsuzuje... a pustim si to techno... za nakej cas si na to zvyknu... neco v tom najdu... ale,byl sem ovlivnenej,ze jo ?? myslim, ze mit ciste svuj nazor,je v tydle dobe v nakym obdobiu dospivani hodne tezky...
dalsi vec je jina... ja posloucham skoro vsechno,... nehledim na styl ale na kvalitu... pravda, posledni dobou posloucham asi nejvic hip-hop... ceskej... ale asi jenom dve tri skupiny...na to si poslechnu metal a pak treba jamese blunta...ten je popovej ale hodne se me libi..to samy treba robbie ... pop ... ale ma neco do sebe.... no myslim ze to staci... :D

takze co posloucham :
indy a wich, psh, metallica,rammstein,phill collins,U2,James Blunt,Robbie Williams,Nohavica,Jethro tull,A-ha,Bob Marley,Depeche mode,Gunsn roses,atd atd .... je toho spousta
Co můžeš udělat dnes, nedělej ani zítra a máš dva dny volna.. :)

Offline ANDROID
  • Site owner
  • *
  • Počet příspěvků 149
  • Počet poděkování 129

• Zobrazit profil
    • Native Warez Forum - my realized dream...
« Odpověď #3 kdy: 24. Únor 2007, 00:59:01 »
já jsem ten z 20% muzikantů a na současnou "hudební" scénu - jestli se jí dá říkat hudební - pohlížím velmi podobně, jako jackies - a proto ji poslouchám velmi málo... pop, hip-hop (vy těm americkým hiphoperům opravdu rozumíte? každý říká, že ten "muzikant" do toho rapování vkládá kousek svého srdce...)

já poslouchám všechno, podle toho, na co mám náladu: jazz a všechny jeho odvětví - swing, soul, funky nevyjímaje; latinskoamerické tance, vážná hudba, dance, rock, blues, country, reggae, chillout, oldies, i ten pop si někdy dám...  - a nestydím se za to. nestydím se za to, co mi hraje ve sluchátkách. hodně lidí za mnou přichází a ptá se "Co to posloucháš za shity?!" Já mu jenom řeknu "Já poslouchám to, co se mi líbí a na co mám náladu -- a co posloucháš ty?" - podle jeho odpovědi se ve většině případů jenom pousměju a ten jejich "styl" jim nevyvracím, protože to nemá cenu. samozřejmě, že si občas poslechnu i ten hiphop - zkouším, jestli mě to neosloví - zatím se tak ještě nestalo.

jinak to ku*vení stylu, o kterém tady píše jackies - proti tomu nic nemám - tohle je svobodná země a business funguje všude - i v hudbě - záleží na tom, jak moc je člověk hloupý na to, aby se dal ovlivnit - a platí to nejen pro reklamu, ale i pro hudbu...

takže se, jackiesi, neboj, že by těmito marketingovými tahy byli ovlivněni všichni "mladí" - není tomu tak, pořád existují ti, kteří s úspěchem tomuto tlaku odolávají  ;)
Chcete poděkovat uživateli za link? u každého nicku.
Je to slušnost, ne povinnost...

Offline breath
  • *
  • Počet příspěvků 1
  • Počet poděkování 0

• Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 24. Únor 2007, 13:38:23 »
Ahoj, naprosto souhlasím s tvrzením, že názor na hudbu nejvíc ovlivňuje okolí. Když jsem byl v pubertě, všichni okolo poslouchali metal a ten se mi líbí dodnes. Nyní mám ale mnohem širší záběr, namátkou Queen, Pink Floyd, Jethro Tull, Simon a Garfunkel, Accept, U2, Anastacia, Robbie Williams, Doors,  Nightwish, Jarek Nohavica, Suport Lesbiens a vážná hudba v jakékoliv podobě, vpodstatě si poslechnu cokoliv a nebráním se ničemu. V diskusi se mluví o přejímání hudby, osobně moc předělávky nemusím, ale uvedu jeden pozitivní příklad. Freddie Mercury nazpíval písničku Great Pretender, slyšel jsem ji v různých verzích, mimo něj ji později zpíval ještě nějaký zpěvák a zpěvačka. Freddie ale není autorem této skladby a taky ji přejal, ovšem v jeho podání se mi líbí nejvíc. Když jsme u Queen, tak remix Living on my own je taky mnohem dynamičtější než původní podání. Další z mnoha opačných příkladů je Smoke on the Water od Deep Purple. Mám verzi nazpívanou Pink Floyd, Bruce Dickinsonem a možná ještě od někoho, tady jednoznačně vyhrává původní klasika.

Offline ANDROID
  • Site owner
  • *
  • Počet příspěvků 149
  • Počet poděkování 129

• Zobrazit profil
    • Native Warez Forum - my realized dream...
« Odpověď #5 kdy: 24. Únor 2007, 14:26:42 »
Proti předělávkám také nic nenamítám, ALE jen tehdy, pokud do té písně vnášejí něco nového, lepšího...
Třeba taková Love of my life od 4TETu je prostě zazpívaná od duše - a ten nápad vynechat hudební nástroje a nahradit je lidskými hlasy je prostě skvělý. :-*

edit jackies // jj, plně souhlasím, jenže tohle je jedna z mála "vlaštovek" z které je alespoň slyšet nějaké muzikantské umění
                    a není zprzněná nějakým hudebním neznabohem a komerčním necitlivým zásahem.
« Poslední změna: 24. Únor 2007, 14:48:15 od jackies »
Chcete poděkovat uživateli za link? u každého nicku.
Je to slušnost, ne povinnost...

Offline 2bfree
  • *
  • Počet příspěvků 144
  • Počet poděkování 15

• electrometalova technosmazka™

• Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 28. Únor 2007, 12:55:04 »
Tu je taka ukazka ako vlastne zvnikaju HH hity  ;) ;D

Offline Irteam
  • *
  • Počet příspěvků 187
  • Počet poděkování 31

• Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 28. Únor 2007, 14:44:08 »
Pekne opravdu pekne hodne me to pobavilo....

NATIVE WAREZ FORUM
Ir*eam*[*@*]*nwf.cz

Offline Rammster
  • *
  • Počet příspěvků 143
  • Počet poděkování 40

• ! ObEy RuLeS !

• Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 28. Únor 2007, 17:18:15 »
jo je to dobry... az na to ze ceskej hopec je dost odlisnej od amereckyho... ale jo je to prdel a docela to sedi... :D (k tomu americkymu teda) ..
napr. LA4 verejne ve svejch beatech odszuje ty "americany z vysocan" s falesnejma retezama atd atd...

Offline LuiS
  • *
  • Počet příspěvků 896
  • Počet poděkování 296

• Špatná správa je čas letí,dobrá sme všichni piloti

• Zobrazit profil
    • long ago... ...there were no n00b's
« Odpověď #9 kdy: 01. Březen 2007, 00:50:50 »
Prečkali a prežili sme dobu ledovou, prečkali a prežili sme dobou hipik-ovou, prečkali a prežili sme dobu techno-vou, prečkali a prežili sme blá blá blá blá, prečkáme i dobu hip-hopovou. Ono zas príde neco novýho a zas všichni budou poslouchat zas neco jinýho aby byli "cool" protože se to nosí.  ;)
Ja se jen bojím co to bude  :o :-\ Tedko si všichni řeknete horší to už být nemůže, ale jo může mix remixu mixu Jacksona, bude proti tomu nic. ;D (jako príklad uvádim hudbu ala Crazy Frog - všichni pi*ovali že se to nedá poslouchat = dostalo se to do čelních príček britských hitparád  :o , naštestí je to už historie)
Takže vzkaz pro všechny anti-hiphopery a anti-rapery (teda i pro mne ;D )
Jo americkej niggas brothers rap a hip hop je (možná) hroznej, SK (bratislavsko, pieštansko "geto" rap and hip hop)  je hroznej
(2 rammster - jo LA4 odsudzuje, odsudzuje to co mu bylo inspirací a to co vyneslo SK a CZ hip hop na výslní),
ale verte mi bude to ješte horší.....
Rada pro všechny, kterí nechtejí být ovlyvnováni: vypnete rádia, neposlouchat hitparády, nesledovat TV rebríčky. Pustite si celej album toho kterého speváka, a tak zhodnotte jestli to je fakt "super" spevák nebo jen marketingová bublina, ktorou do rádii protlačili nahrávací společnosti za ťažký prachy (jo ono tam ty pesničky 10 x za den nehrajou jen tak pro nic za nic  ;) )
Nebojte se říct svému bratrovi, kamarádovi (tohle je sračka, nebo tohle se mi lýbi, tohle ja poslochat nebudu).
Ja osobne vymezenej styl hudby nemám. Na pesničke mne musí chytit bud melodie nebo text, když se nechytam tak to jde k čertu :)
Mám sví oblýbený skladby v každém žánru (od amer. rapu, hip hopu = P.Diddy, 2Pac, JayZ/ = jo ono to je totiž stará klasa  ;) , pres treba RHCP, RATM,  Guns and Roses, cez Enya a Vangelis a jinou uklidnujíci hudbu až po, jak nekdo hore napsal i James-a Blanta (jo spíva, zväčša, sračky ale melodie jsou chytlavý) až po starej rock a metal, kterej mám nejradši a vyhledávam. (lýby se mi hrozne gitarový sola atd. = ACDC, Guns and Roses, Iron Maiden, atd.
Ze všech žánru takvy vyhledávam baladičky a smutný písničky.

V celku trefne o tom spíva i jen slovenská kapelka Horkýže Slíže , písnička "Kapely"

Kód: [Vybrat]
http://www.supermusic.sk/skupina.php?idpiesne=72673&sid=&TEXT=1
Psal sem to pri plném vedomí a mimo vlyv alkoholu a jiným omamných a psychotropných látek. Vše uvedené se zhoduje z názorem autora a plne si za tím stojím.

P.S.: Ak sem se opakoval nebo sem jen z opakoval to co napsal jackies tak je to tím že sem jeho príspevek nečetl abych se pokusil vyjadrit svuj vlastnej názor a ne podvedome napsat to co sem práve prečetl  :D

P.S.: Stejne je to mlátení prázdne slamy, x-tisíc lidí ti rekne že plácam nesmysli, jo jsou to ty který hromadne nakupují ve Wallmartu, Tescu, Carefouru, jedí zásadne jen v McDonaldu, pijí zásadne jen Pepsi-Colu (bez cukru samozrejme), denne presedí pri reklamách na NOVE, Markíze, Joj-ke, Prime a jiných TV hodiny (jo jsou to hodiny, stačí počítat :) ), ty samý který si na slovensku naladí Xpress protože tam hrajou "hity" = jo ich slogan zní ("Hráme iba hity", komerční hity :) ).... blá blá blá

Záverem: Tak jak všemu ve svete tak i hudbe vládnou peníze. Nekdy ste si kupili treba TV a šla vám roky (jo byla kvalitná), dnes si koupíte TV a vydrží vám pár let, ak máte štestí. Zárivejší príklad jsou mobili (jo ono ty 3310 fungujou bez servisu hodne dlohou co se o nových radách nedá ríct) Co to má společné s hudbou? ? ?

LACNO,NEKVALITNE A HROMADNE VYROBIT = MARKETINGOVO (TV,NET,RADIO, TLAČ) VYCHVALIT = DRAHO PRODAT

"A všichni ruce nahoru" (Verona)

« Poslední změna: 01. Březen 2007, 01:11:52 od LuiS »

Offline 2bfree
  • *
  • Počet příspěvků 144
  • Počet poděkování 15

• Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 01. Březen 2007, 02:34:59 »
prečkali a prežili sme dobu techno-vou ....

tak to si asi nebol v bobycentre  ???

Offline Rammster
  • *
  • Počet příspěvků 143
  • Počet poděkování 40

• ! ObEy RuLeS !

• Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 01. Březen 2007, 07:40:41 »
jj v boby sou nejhrubejsi akce... :D
ackoliv electronic music nemusim moc asi trikrat sem v boby byl... MAZEC !!! :D

jinak nwm proc bych nemoh do tesca :D

Offline LuiS
  • *
  • Počet příspěvků 896
  • Počet poděkování 296

• Špatná správa je čas letí,dobrá sme všichni piloti

• Zobrazit profil
    • long ago... ...there were no n00b's
« Odpověď #12 kdy: 01. Březen 2007, 11:35:04 »
2 Rammster - kde máš napsaný že tam nemužeš nakupovat ???  ;)

K té techno dobe, ja to myslel v tom zmyslu že byli časi kdy tenhle štýl byl na špici hudební scény :)

Offline Rammster
  • *
  • Počet příspěvků 143
  • Počet poděkování 40

• ! ObEy RuLeS !

• Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 01. Březen 2007, 12:28:09 »
btw ty ses vratil ??
jinak nwm proc pises,ze tim ze spivaj vo tom vo nom se zviditelnujou... to snad kazda kapela se s tim co prezentuji snazi dostat na hudebni nebe... a nemluvim tady o 1% nakej ortodoxnich kapel tery hrajou to co se nema nikomu libit... aby mohli rict ze nakym zvracenym zpusobem nebudou komercni...
kazda kapela zacina s tim ze bude jednou cenena a znama.. POZOr !! NEZAMENUJ S TIM, ZE HUDBU DLELAJI JENOM KVULI PENEZUM !!
TOT ASI vse ... :)

Offline 2bfree
  • *
  • Počet příspěvků 144
  • Počet poděkování 15

• Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 01. Březen 2007, 16:09:37 »
2 Rammster - kde máš napsaný že tam nemužeš nakupovat ???  ;)

K té techno dobe, ja to myslel v tom zmyslu že byli časi kdy tenhle štýl byl na špici hudební scény :)

hmm.. techno nikdy nebolo na spici hudobnej sceny  :)
Pocul si niekedy nejaky techno track v radiu, v telke, v nejakej hitparade?
To neni jak u nas Kontrafu(c)k  :P

Hosting poskytuje Station.cz